Komunita

Organizátoři

Původně nás bylo pět, dnes celý projekt tvoří několik desítek nadšenců a spolupracovníků, kteří se k RetroHerně během let přidali. RetroHerna není firma ani žádná složitá organizace s postranní agendou. Jsme vesměs studenti a dospěláci, děláme co nás baví a společně se snažíme vytvořit komunitní projekt s trvalou hodnotou.


sCZther, BlackChar, Arlette, František a Sanqui.

Naše komunita

Listování herními magazíny a starými sešity s cheaty, rozhovory s vývojáři původních her nebo třeba vzpomínky na pátrání po tajných lokacích. To všechno prohlubuje zážitek z hraní, zvlášť když si o tom můžete popovídat s komunitou hráčů, kteří sdílí vaše nadšení! I proto je tady RetroHerna, aby nadšence kolem starých her spojovala.

Do retroherní komunity patří hráči, sběratelé, archiváři, nostalgici a vývojáři, ale také řada těch, kterým se zkrátka jen líbí nápad muzea starých her a těší je projekt sledovat.

Zajímá Vás cokoli z videoherní historie? Sháníte příslušenství nebo sběratelský kousek? Vyzkoušejte některý z komunikačních kanálů v záhlaví stránky a poraďte se s komunitou. A než vám přistane odpověď, můžete mrknout třeba na naše články.

Jak se zapojit

V rámci aktivit RetroHerny je kupa možností, jak se stát její součástí. Nejlepším způsobem, jak zjistit, co by se vám líbilo, je navštívit některý z našich výjezdů. A nebo nám klidně napište a domluvíme se zvlášť.

  • Diskutujte u nás o videohrách a konzolích
  • Pochlubte se s vlastní sbírkou a úspěchy
  • Jezděte na výjezdy, organizujte turnaje
  • Opravte nebo čistěte exponáty
  • Archivujte herní dokumentaci
  • Napište článek o vašem oblíbeném tématu
  • Navrhněte grafiku, podílejte se na propagaci
  • Programujte pro RetroHernu

A nebo si vymyslete něco úplně nového a dejte nám vědět!

Kde si pokecat

RetroHernu najdete na Facebooku a na Discordu. Discord je moderní chatovací služba co má scrollback, kanály, dobré mobilní aplikace, a další vychytávky, proto ho používáme jako veřejný chat, kde se scházejí členové i fanoušci a mohou se volně bavit o všem souvisejícím s RetroHernou či starými hrami.

A kdyby vám náhodou přišel Discord jako moc nová vylomenina, tak protože jsme správně retro, na náš chat se dá dostat i po IRC. Jsme na irc.rizon.net, kanál #retroherna.

Taky jsme pro vás na každé akci a když zrovna netaháme televize, většinou se rádi zastavíme na kus řeči. Ať už osobně a nebo on-line, nebojte se s námi sdílet svoje zážitky a podněty.