Výjezdy

Objednejte si nás

Přejete si také RetroHernu v programu své akce, firemního večírku nebo párty s kamarády? Napište nám na vyjezdy@retroherna.org a my se o to postaráme!

Od roku 2015 pořádáme výjezdy po festivalech i uzavřených konferencích. Zapůjčili jsme exponáty do Národního muzea, spolupracujeme s Městskou knihovnou v Praze a Studentskou unií ČVUT. Staráme se o zábavný program na konferencích vývojářů i pro návštěvníky popkulturních událostí.

V RetroHerně si minulost nejen prohlédnete, ale zároveň ji s plně funkčními přístroji rovnou prožijete. Síť počítačů různého stáří, 8bity, stolní konzole od těch nejznámějších až po ty neobskurnější a samozřejmě nepřeberné množství her. Přesně tak můžete RetroHernu zažít na některém z našich výjezdů.

Veškeré finance, které díky pořádání výjezdů získáváme, vkládáme do rozšiřování sbírky, chodu projektu a údržby exponátů. Za tímto účelem jsme založili také náš transparentní účet.


Chystané výjezdy

 • Bozacon 2024 (Boskovice, 12-13. dubna 2024)

  Dvoudenní festival sci-fi, fantasy, komiksů, gamingu, deskových her a filmů v Boskovicích.

Proběhlé výjezdy

Od první akce v dubnu 2015 jsme podnikli více než 89 výjezdů v Čechách a na Slovensku. Kliknutím na rok rozbalíte jejich přehled.

2024
 • Strahov Gaming Night (5.3. 2024, Praha, Školící centrum Strahov)
  Setkání příznivců deskovek a videoher Strahovského klubu SHerna.

2023
 • KoprCon 2023 (Praha, 1.-3. prosince 2023)

  KoprCon je víkendové setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky. Lidé, naladění na podobnou notu, se každý podzim sjíždějí do Kopřivnice, aby si společně užili program, sestavený z odborných i zábavných přednášek, soutěží, turnajů, projekcí a her. Komunita vyznavačů sci-fi, fantasy a příbuzných žánrů se baví i u diskusí divadelních či filmových představení a pro KoprCon typických výtvarných aktivitách. To vše v pohodové a přátelské atmosféře, která je hlavní devízou kopřivnické akce, připravované v režimu „fanoušci fanouškům“. Věříme, že dvou letech nucené pauzy, kdy jsme se mohli potkat pouze on-line, a loňské netradiční letní verzi naší akce, znovu najdete cestu do Kopřivnice a užijeme si KoprCon tak jak ho máme rádi.

 • Collabothon Prague 2023 (Praha, 21. října 2023)

  Zapojte se do Collabothonu, mezinárodního technologického hackathonu, a spolupracujte s odborníky z oboru, mentory a podobně smýšlejícími lidmi z celé Evropy na vývoji špičkových řešení pro nejnaléhavější výzvy naší doby. Dejte dohromady svůj tým 3 až 6 inovátorů, zaregistrujte se a inovujte řešení, která mají potenciál vytvořit skutečný dopad.

 • Akce Prvák na Strahově 2023 (Praha, 11. října 2023)

  Chceš zjistit co všechno máme na Strahově? Do jakých projektů se můžeš zapojit, kde se dá trávit volný čas, odpočívat nebo se něco naučit? Proč jsou na některých pokojích nalepená jména a na některých ne? Odpovědi na tohle všechno a ještě mnohem víc najdeš na Akci prvák, která je mířená (nejen) na prváky. Přijď si pokecat s aktivníma lidma na Strahově a dát si pivko. Stačí jen přijít do Školicího centra.

 • LinuxDays 2023 (Praha, 7.-8. října 2023)

  Konference LinuxDays 2023 znamená desítky přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností, místo pro setkání, spoustu nových nápadů a informací a stánky řady různých projektů: Fedora, Gentoo, openSUSE, vpsFree.cz, Python, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších.

 • Young Film Fest 23 (Praha, 23.-24. září 2023)

  Young Film Fest je mezinárodní filmový festival, který je zaměřený na světovou filmovou tvorbu určenou pro děti a mládež. Svou programovou náplní se každoročně snaží o mezigenerační dialog o filmu, filmové výchově a tématech, která jsou očima současné mládeže důležitá a která rezonují i v těch, kteří jsou (klidně i dávno) za hranicemi jejich věku.

 • PyCon CZ 23 (Praha, 15.-16. září 2023)

  Konference pro všechny příznivce programovacího jazyka Python.

 • CyberTown 2023 (Bratronice, 13.-16. července 2023)

  Vydej se s námi z nudné reality do světa špinavého cyberpunku a rezavého postapa osvětleného tlumeným světlem neonů.

 • Game Access '23 (Brno, 2.-3. června 2023)

  We are Game Access. Every year, we unite thousands of creatives from all over the world. Together, under one roof, we are igniting gamedev passion and creating opportunities, together with the stars and heroes of our industry.

 • Akce pro Filmová studia (Praha, 14. duben 2023)

  V dubnu jsme pro katedru Filmových studií pořádali maličkou výstavu a přednášku věnovanou historii výpočetní techniky.

 • Trpaslicon 2023 (Praha, 17.-19. března 2023)

  Zdravíme Vás! Jak nepochybně víte, Vaše oblíbená akce Trpaslicon, festival britského humoru, sci-fi a fantasy, je nyní již na konci své životnosti. Nemohlo uniknout Vaší pozornosti, že je v posledních letech nezáživný, nudný, má těžkopádný design výzdoby, nezajímavý program a jeho organizátoři jsou až překvapivě oškliví. Již potřebuje vyměnit. Z toho důvodu bude v neděli 19. 3. 2023 automaticky aktivován zkratovací čip jeho pořadatelů. Organizátoři by si měli v průběhu víkendu 17.–19. 3. uspořádat v Praze na Chodově své věci, rozebrat techniku, výzdobu i svá těla a úhledně vše zabalit do bedny, v níž byli dodáni.


2022
 • Vánoční LAN party 2023 (Praha, 27.-28. prosince 2022)

  Chcete si užít na Vánoce opravdovou pohodu? Víte už teď, že po Štědrém dni s příbuznými budete mít chuť něco rozstřílet? Stavte se v kině na nostalgickou LAN párty jako za mladých let, nebo naopak propadněte tomuto fenoménu nového milénia. Na místě najdete počítače nabušené herními peckami, které spojuje klubko síťových kabelů. Skrze ty se totiž budeme bavit všichni společně u her pro více hráčů. Ať už využijete bystrou mysl u strategií, nebo ryhclé reflexy u akčních kousků, rozhodně se nebudete nudit. A tématicky výběr doplní dříve oblíbené vánoční verze některých slavných frančíz, jako je Moorhuhn, Jazz Jackrabbit, rozverní Lemmings nebo drsňák Duke Nukem.

 • Industry Brunch: Digitální Archivace (Praha, 18. října 2022)

  Členové spolku Herní historie Vojtěch Straka a David Labský se podělí o svoje praktické zkušenosti v záchraně interaktivních zážitků. Povíme si kdo a jak archivuje internet, nebo co dělat, když najdete na půdě staré diskety. Těšit se můžete také na historky z archivářských expedic do zahraničí, nebo si poslechnout jak se digitální hry zpřístupňují veřejnosti v Národním muzeu. A určitě bude prostor i na společné zamyšlení a diskuzi nad budoucími výzvami informačního věku.

 • Zlatý Voči 2022 (Praha, 9.-10. září 2022)

  Mezinárodní filmový festival studentů teorie audiovize Zlatý Voči.

 • Devadesátkový Divočák 22 (Praha, 16.-19. června 2022)

  Přehlídka, filmu, kultury, jídla a pití z 90.let. Ideální akce pro divokého diváka. Můžete se těšit na expozici o herní distribuci v 90. letech a samozřejmě si zapařit ty největší klasiky z celé dekády.

 • KoprCon "Summer edition" (Kopřivnice, 10.-12. června 2022)

  KoprCon je tradiční víkendové setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky. Lidé, naladění na podobnou notu se sjíždějí do Kopřivnice, aby si společně užili program, sestavený z odborných i zábavných přednášek, soutěží, turnajů, projekcí a her. Komunita vyznavačů sci-fi, fantasy a příbuzných žánrů se baví i u diskusí divadelních či filmových představení a pro KoprCon typických výtvarných aktivitách. To vše v pohodové a přátelské atmosféře, která je hlavní devízou kopřivnické akce, připravované v režimu „fanoušci fanouškům“.

 • Game Access Conference 22 (Brno, 27.-29. května 2022)

  Game Access je konference nejenom pro herní vývojáře s mezinárodním přesahem. Sdružuje kreativní lidi okolo herní branže a oslavuje vše, co tvorba her představuje. Tento rok jedeme zajistit pohodovou zónu, kde se můžete ztratit v nostalgických vzpomínkách.

 • Comic-Con Prague (Praha, 22.-24. dubna 2022)

  Vstupte potřetí do světa splněných snů pro fanoušky zejména sci-fi, fantasy a hororu. Užijte si ještě nadupanější třídenní festival věnovaný videohrám a stolním hrám, filmům a seriálům, anime a komiksu, knihám a obrazům, kostýmům...

 • FIT GameJam 2022 (Praha, 16.-17. dubna 2022)

  48 hodin dlouhá programovací akce s cílem vytvořit hru dle zadání, jež bude vyhlášeno na začátku akce. Akce proběhla v prostorách FIT ČVUT a byla primárně určená pro týmy studentů. Zajistili jsme jim zábavný oddech a možná i trochu inspirace ve starých peckách.


2021
 • Comic-Con Prague (Praha, 15.-17. října 2021)

  Vstupte podruhé do světa splněných snů pro fanoušky zejména sci-fi, fantasy a hororu. Užijte si ještě nadupanější a větší třídenní festival věnovaný videohrám a stolním hrám, filmům a seriálům, anime a komiksu, knihám a obrazům, kostýmům...

 • This is Strahov (Praha, 29. září 2021)

  Akce pro nově nastupvší na koleje Strahov. Co znamená zkratka SH? Proč jsou na některých pokojích nalepená jména a na některých ne? Kam zajít, když máš volný čas? Odpovědi na tohle všechno a ještě mnohem víc najdeš u nás! Stačí jen přijít do menzy. RetroHerna si připraví výzvu v získávání high score a nabídne možnost projít si prostory naší klubovny,

 • Trpaslicon (Praha, 24.-26. září 2021)

  Už dvacátý ročník festival britského humoru, sci-fi a fantasy. Tentokrát je tématem epizoda "Lepší než život" a tak se můžete těšit na pobyt v jiné realitě. Krom pořádné nálože programu o Červeném trpaslíkovi se můžete těšit i na další britské seriály a fantastiku obecně. A samozřejmě si zahrát, jak deskovky, tak u nás. Virtual boy pro opravdový zážitek nesmí chybět :)


2020
 • Comic-Con Prague (Praha, 7.-9. února)

  První ročník velkoformátového festivalu s fantastickým programem - setkání s herci a dalšími hvězdnými hosty, cosplay, hraní her, promítání, besedy, workshopy, soutěže, přednášky, výstavy, koncerty, prodej fanouškovského zboží... Poprvé v ČR potkáte tolik herců, komiksových výtvarníků a dalších umělců na jednom festivalu. A RetroHerna nebude chybět!

 • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 29. ledna)

  Akce pro zájemce o studium i širokou veřejnost, kde se nejen dozvíte všechno potřebné k přijímačkám, ale také si můžete užít parádní den v RetroHerně!


2019
 • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 7. prosince)

  Akce pro zájemce o studium i širokou veřejnost, kde se nejen dozvíte všechno potřebné k přijímačkám, ale také si můžete užít parádní den v RetroHerně!

 • KoprCon (Kopřivnice, 13. - 15. prosince)

  Pravidelné setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, her... a hlavně Star Wars! Zahrajte si kultovní SW pecky i v RetroHerně!

 • Kariérní veletrh COFIT na ČVUT (Praha, 16. října)

  Kam se vydat po absolvování studia na FIT ČVUT? Jak efektivně nakombinovat studium s prací a co takhle dostat zaplaceno i za diplomku? Pořadatelé veletrhu COFIT vám rádi na tyhle otázky odpoví a navíc se na místě můžete seznámit s RetroHernou!

 • LinuxDays (Praha, 5.-6. října)

  Konference LinuxDays znamená od roku 2012 desítky přednášek a workshopů pro linuxovou komunitu. A my se i letos všem vývojářům postaráme o zábavný program.

 • Akce Prvák (Praha, 2. října)

  Informačně seznamovací večer (nejen) pro nové obyvatele strahovských kolejí, tentokrát s možností zahrát si v RetroHerně a zjistit všechno o tom, jak ji tvořit s námi!

 • Coniáš v Ústřední knihovně (Praha, 21. září)

  Třináctý ročník setkání milovníků sci-fi a fantasy v Městské knihovně v Praze: bohatý a zajímavý program, deskovky, stánky, kavárna, zahraniční hosté a kapka nostalgie v podání RetroHerny!

 • Kampus Fest (Praha, 24. září)

  Festival minipivovarů, hudby a studentství, letos poprvé s doprovodným programem v podobě RetroHerny.

 • Festival Fantazie (Chotěboř, 28. června - 7. července)

  Už popáté na největším festivalu popkultury v České republice!

 • Fantastická Ostrava (Ostrava, 29.-30. června 2019)

  Druhý ročník největšího festivalu fantastiky v Moravskoslezském kraji! Jak vypadal ten první? Podívejte se na webovou fotogalerii!

 • Retrip 2019 (Lipnice nad Sázavou, 15.-16. června 2019)

  Druhé nostalgické setkání českých herních tvůrců a novinářů, hráčů, archivářů a sběratelů. Rodinná akce s přátelskou atmosférou a báječným programem v malebném podhradí Lipnice.

 • Y-Games 2019 (Bratislava, 17.-19. května 2019)

  Herních turnaje, festival cosplaye a fanartu, technologická výstava, free to play zóna a RetroHerna navrch!

 • Gamer Pie - Level 3 (Brno, 30. března 2019)

  Gamer Pie je festival, který od roku 2016 v nezávislém duchu a zábavnou formou otevírá současná i nová témata v oblasti herního průmyslu, kultury a akademie, a to skrze širokou paletu ukázek demonstrujících vývoj herního média, průmyslu, komunit a umění her. Co můžeme dodat? Snad jen, že RetroHerna na Gamer Pie nebude ani letos chybět!

 • SGL Spring 2019 (Praha, 23. února 2019)

  Druhá LAN party studentské organizace SGL. Tentokrát se účastníci na půdě FIT ČVUT utkají ve hře League of Legends, o doprovodný program se postará RetroHerna.

 • PragoFFest (Praha, 31. ledna - 3. února 2019)

  Pražský bratříček popkulturního Festivalu Fantazie, na kterém tentokrát nebude chybět ani RetroHerna.


2018
 • KoprCon (Kopřivnice, 30. listopadu - 2. prosince)

  Pravidelné setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, her... a hlavně Star Wars! Zahrajte si kultovní SW pecky i v RetroHerně!

 • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 1. prosince)

  Akce pro zájemce o studium i širokou veřejnost, kde se nejen dozvíte všechno potřebné k přijímačkám, ale také si můžete užít parádní den v RetroHerně!

 • Informatický večer na FIT ČVUT (Praha, 29. října)

  Cyklus přednášek z nejrůznějších oblastí informatiky přináší na půdu Fakulty informačních technologií české i zahraniční odborníky. Přednáška s názvem RetroHerna – výlet do herní historie se uskuteční od 18:00 v budově FIT v posluchárně T9:107 a povedou ji sCZther a Sanqui. Na závěr předvedeme také interaktivní ukázku ze sbírky.

 • LinuxDays (Praha, 6.-7. října)

  Konference LinuxDays znamená od roku 2012 desítky přednášek a workshopů pro linuxovou komunitu. I letos se všem vývojářům postaráme o zábavný program.

 • Coniáš v Ústřední knihovně (Praha, 22. září)

  Každoroční setkání milovníků fantasy a sci-fi v Městské knihovně v Praze, letos po dvanácté. Bohatý a zajímavý program, deskovky, stánky, kavárna a další doprovodný program, zajímavé dárky a zahraniční hosté.

 • Festival Fantazie (Chotěboř, 30. června - 8. července)

  Největší festival popkultury v České republice, jehož jsme součástí už čtvrtým rokem.

 • Fantastická Ostrava (Ostrava, 28.-30. června)

  První ročník rodinného festivalu.

 • RETRIP (Lipnice nad Sázavou, 15.-16. června)

  První velké setkání českých herních vývojářů a novinářů, hráčů, archivářů a sběratelů.

 • PyCon CZ 2018 (Praha, 1.-2. června)

  Největší každoroční setkání komunity kolem programovacího jazyka Python v České republice.

 • CryptoFest + OpenSUSE (Praha, 25.-27. května)

  Přednáškový seminář zaměřený na technologie a teorii zabezpečeně dat za pomoci šifrování.

 • Unicon (Trnava, 13.-15. dubna)

  Slovenský event zaměřený na hry, hraní a hráče, kterého se účastníme už potřetí.

 • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 25. ledna)

2017

2016

2015