Výjezdy

Objednejte si nás

Přejete si také RetroHernu v programu své akce, firemního večírku nebo párty s kamarády? Napište nám na vyjezdy@retroherna.org a my se o to postaráme!

Od roku 2015 pořádáme výjezdy po festivalech i uzavřených konferencích. Zapůjčili jsme exponáty do Národního muzea, spolupracujeme s Městskou knihovnou v Praze a Studentskou unií ČVUT. Staráme se o zábavný program na konferencích vývojářů i pro návštěvníky popkulturních událostí.

V RetroHerně si minulost nejen prohlédnete, ale zároveň ji s plně funkčními přístroji rovnou prožijete. Síť počítačů různého stáří, 8bity, stolní konzole od těch nejznámějších až po ty neobskurnější a samozřejmě nepřeberné množství her. Přesně tak můžete RetroHernu zažít na některém z našich výjezdů.

Veškeré finance, které díky pořádání výjezdů získáváme, vkládáme do rozšiřování sbírky, chodu projektu a údržby exponátů. Za tímto účelem jsme založili také náš transparentní účet.


Chystané výjezdy


 • Gamer Pie Level 4 (Brno, 28. března 2020)

  Gamer Pie je festival, který od roku 2016 v nezávislém duchu a zábavnou formou otevírá současná i nová témata v oblasti herního průmyslu, kultury a akademie, a to skrze širokou paletu ukázek demonstrujících vývoj herního média, průmyslu, komunit a umění her. Jako každý rok, i letos se tam s vámi setkáme.

 • CO.CON (Plzeň, 4. dubna 2020)

  Druhý ročník festivalu přináší porci komiksů, deskovek, cosplaye a nálož video hraní, včetně RetroHerny! Zahrajte si kultovní klasiky, čerstvé novinky či betaverze přímo od vývojářů. Rozšiřte svou komiksovou sbírku nebo se potkejte se samotnými tvůrci během přednášek a workshopů. Rozlouskněte šifry v únikovce, ponořte se do virtuálních realit, soutěžte či kooperujte v libovolné deskovce z naší půjčovny. Otestujte pochoutky ze všech koutů galaxie, sledujte hrdiny i padouchy celého multivesmíru...

  Proběhlé výjezdy

  Od první akce v dubnu 2015 jsme podnikli více než 60 výjezdů v Čechách a na Slovensku. Kliknutím na rok rozbalíte jejich přehled.

  2020
  • Comic-Con Prague (Praha, 7.-9. února)

   První ročník velkoformátového festivalu s fantastickým programem - setkání s herci a dalšími hvězdnými hosty, cosplay, hraní her, promítání, besedy, workshopy, soutěže, přednášky, výstavy, koncerty, prodej fanouškovského zboží... Poprvé v ČR potkáte tolik herců, komiksových výtvarníků a dalších umělců na jednom festivalu. A RetroHerna nebude chybět!

  • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 29. ledna)

   Akce pro zájemce o studium i širokou veřejnost, kde se nejen dozvíte všechno potřebné k přijímačkám, ale také si můžete užít parádní den v RetroHerně!


  2019
  • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 7. prosince)

   Akce pro zájemce o studium i širokou veřejnost, kde se nejen dozvíte všechno potřebné k přijímačkám, ale také si můžete užít parádní den v RetroHerně!

  • KoprCon (Kopřivnice, 13. - 15. prosince)

   Pravidelné setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, her... a hlavně Star Wars! Zahrajte si kultovní SW pecky i v RetroHerně!

  • Kariérní veletrh COFIT na ČVUT (Praha, 16. října)

   Kam se vydat po absolvování studia na FIT ČVUT? Jak efektivně nakombinovat studium s prací a co takhle dostat zaplaceno i za diplomku? Pořadatelé veletrhu COFIT vám rádi na tyhle otázky odpoví a navíc se na místě můžete seznámit s RetroHernou!

  • LinuxDays (Praha, 5.-6. října)

   Konference LinuxDays znamená od roku 2012 desítky přednášek a workshopů pro linuxovou komunitu. A my se i letos všem vývojářům postaráme o zábavný program.

  • Akce Prvák (Praha, 2. října)

   Informačně seznamovací večer (nejen) pro nové obyvatele strahovských kolejí, tentokrát s možností zahrát si v RetroHerně a zjistit všechno o tom, jak ji tvořit s námi!

  • Coniáš v Ústřední knihovně (Praha, 21. září)

   Třináctý ročník setkání milovníků sci-fi a fantasy v Městské knihovně v Praze: bohatý a zajímavý program, deskovky, stánky, kavárna, zahraniční hosté a kapka nostalgie v podání RetroHerny!

  • Kampus Fest (Praha, 24. září)

   Festival minipivovarů, hudby a studentství, letos poprvé s doprovodným programem v podobě RetroHerny.

  • Festival Fantazie (Chotěboř, 28. června - 7. července)

   Už popáté na největším festivalu popkultury v České republice!

  • Fantastická Ostrava (Ostrava, 29.-30. června 2019)

   Druhý ročník největšího festivalu fantastiky v Moravskoslezském kraji! Jak vypadal ten první? Podívejte se na webovou fotogalerii!

  • Retrip 2019 (Lipnice nad Sázavou, 15.-16. června 2019)

   Druhé nostalgické setkání českých herních tvůrců a novinářů, hráčů, archivářů a sběratelů. Rodinná akce s přátelskou atmosférou a báječným programem v malebném podhradí Lipnice.

  • Y-Games 2019 (Bratislava, 17.-19. května 2019)

   Herních turnaje, festival cosplaye a fanartu, technologická výstava, free to play zóna a RetroHerna navrch!

  • Gamer Pie - Level 3 (Brno, 30. března 2019)

   Gamer Pie je festival, který od roku 2016 v nezávislém duchu a zábavnou formou otevírá současná i nová témata v oblasti herního průmyslu, kultury a akademie, a to skrze širokou paletu ukázek demonstrujících vývoj herního média, průmyslu, komunit a umění her. Co můžeme dodat? Snad jen, že RetroHerna na Gamer Pie nebude ani letos chybět!

  • SGL Spring 2019 (Praha, 23. února 2019)

   Druhá LAN party studentské organizace SGL. Tentokrát se účastníci na půdě FIT ČVUT utkají ve hře League of Legends, o doprovodný program se postará RetroHerna.

  • PragoFFest (Praha, 31. ledna - 3. února 2019)

   Pražský bratříček popkulturního Festivalu Fantazie, na kterém tentokrát nebude chybět ani RetroHerna.


  2018
  • KoprCon (Kopřivnice, 30. listopadu - 2. prosince)

   Pravidelné setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, her... a hlavně Star Wars! Zahrajte si kultovní SW pecky i v RetroHerně!

  • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 1. prosince)

   Akce pro zájemce o studium i širokou veřejnost, kde se nejen dozvíte všechno potřebné k přijímačkám, ale také si můžete užít parádní den v RetroHerně!

  • Informatický večer na FIT ČVUT (Praha, 29. října)

   Cyklus přednášek z nejrůznějších oblastí informatiky přináší na půdu Fakulty informačních technologií české i zahraniční odborníky. Přednáška s názvem RetroHerna – výlet do herní historie se uskuteční od 18:00 v budově FIT v posluchárně T9:107 a povedou ji sCZther a Sanqui. Na závěr předvedeme také interaktivní ukázku ze sbírky.

  • LinuxDays (Praha, 6.-7. října)

   Konference LinuxDays znamená od roku 2012 desítky přednášek a workshopů pro linuxovou komunitu. I letos se všem vývojářům postaráme o zábavný program.

  • Coniáš v Ústřední knihovně (Praha, 22. září)

   Každoroční setkání milovníků fantasy a sci-fi v Městské knihovně v Praze, letos po dvanácté. Bohatý a zajímavý program, deskovky, stánky, kavárna a další doprovodný program, zajímavé dárky a zahraniční hosté.

  • Festival Fantazie (Chotěboř, 30. června - 8. července)

   Největší festival popkultury v České republice, jehož jsme součástí už čtvrtým rokem.

  • Fantastická Ostrava (Ostrava, 28.-30. června)

   První ročník rodinného festivalu.

  • RETRIP (Lipnice nad Sázavou, 15.-16. června)

   První velké setkání českých herních vývojářů a novinářů, hráčů, archivářů a sběratelů.

  • PyCon CZ 2018 (Praha, 1.-2. června)

   Největší každoroční setkání komunity kolem programovacího jazyka Python v České republice.

  • CryptoFest + OpenSUSE (Praha, 25.-27. května)

   Přednáškový seminář zaměřený na technologie a teorii zabezpečeně dat za pomoci šifrování.

  • Unicon (Trnava, 13.-15. dubna)

   Slovenský event zaměřený na hry, hraní a hráče, kterého se účastníme už potřetí.

  • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 25. ledna)

  2017

  2016

  2015