Výjezdy

Objednejte si nás

Přejete si také RetroHernu v programu své akce, firemního večírku nebo párty s kamarády? Napište nám na vyjezdy@retroherna.org a my se o to postaráme!

Od roku 2015 pořádáme výjezdy po festivalech i uzavřených konferencích. Zapůjčili jsme exponáty do Národního muzea, spolupracujeme s Městskou knihovnou v Praze a Studentskou unií ČVUT. Staráme se o zábavný program na konferencích vývojářů i pro návštěvníky popkulturních událostí.

V RetroHerně si minulost nejen prohlédnete, ale zároveň ji s plně funkčními přístroji rovnou prožijete. Síť počítačů různého stáří, 8bity, stolní konzole od těch nejznámějších až po ty neobskurnější a samozřejmě nepřeberné množství her. Přesně tak můžete RetroHernu zažít na některém z našich výjezdů.

Veškeré finance, které díky pořádání výjezdů získáváme, vkládáme do rozšiřování sbírky, chodu projektu a údržby exponátů. Za tímto účelem jsme založili také náš transparentní účet.


Chystané výjezdy


  Další výjezdy budou ohlášeny již brzy!

Proběhlé výjezdy

Od první akce v dubnu 2015 jsme podnikli více než 70 výjezdů v Čechách a na Slovensku. Kliknutím na rok rozbalíte jejich přehled.

2022
 • Devadesátkový Divočák 22 (Praha, 16.-19. června 2022)

  Přehlídka, filmu, kultury, jídla a pití z 90.let. Ideální akce pro divokého diváka. Můžete se těšit na expozici o herní distribuci v 90. letech a samozřejmě si zapařit ty největší klasiky z celé dekády.

 • KoprCon "Summer edition" (Kopřivnice, 10.-12. června 2022)

  KoprCon je tradiční víkendové setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky. Lidé, naladění na podobnou notu se sjíždějí do Kopřivnice, aby si společně užili program, sestavený z odborných i zábavných přednášek, soutěží, turnajů, projekcí a her. Komunita vyznavačů sci-fi, fantasy a příbuzných žánrů se baví i u diskusí divadelních či filmových představení a pro KoprCon typických výtvarných aktivitách. To vše v pohodové a přátelské atmosféře, která je hlavní devízou kopřivnické akce, připravované v režimu „fanoušci fanouškům“.

 • Game Access Conference 22 (Brno, 27.-29. května 2022)

  Game Access je konference nejenom pro herní vývojáře s mezinárodním přesahem. Sdružuje kreativní lidi okolo herní branže a oslavuje vše, co tvorba her představuje. Tento rok jedeme zajistit pohodovou zónu, kde se můžete ztratit v nostalgických vzpomínkách.

 • Comic-Con Prague (Praha, 22.-24. dubna 2022)

  Vstupte potřetí do světa splněných snů pro fanoušky zejména sci-fi, fantasy a hororu. Užijte si ještě nadupanější třídenní festival věnovaný videohrám a stolním hrám, filmům a seriálům, anime a komiksu, knihám a obrazům, kostýmům...

 • FIT GameJam 2022 (Praha, 16.-17. dubna 2022)

  48 hodin dlouhá programovací akce s cílem vytvořit hru dle zadání, jež bude vyhlášeno na začátku akce. Akce proběhla v prostorách FIT ČVUT a byla primárně určená pro týmy studentů. Zajistili jsme jim zábavný oddech a možná i trochu inspirace ve starých peckách.


2021
 • Comic-Con Prague (Praha, 15.-17. října 2021)

  Vstupte podruhé do světa splněných snů pro fanoušky zejména sci-fi, fantasy a hororu. Užijte si ještě nadupanější a větší třídenní festival věnovaný videohrám a stolním hrám, filmům a seriálům, anime a komiksu, knihám a obrazům, kostýmům...

 • This is Strahov (Praha, 29. září 2021)

  Akce pro nově nastupvší na koleje Strahov. Co znamená zkratka SH? Proč jsou na některých pokojích nalepená jména a na některých ne? Kam zajít, když máš volný čas? Odpovědi na tohle všechno a ještě mnohem víc najdeš u nás! Stačí jen přijít do menzy. RetroHerna si připraví výzvu v získávání high score a nabídne možnost projít si prostory naší klubovny,

 • Trpaslicon (Praha, 24.-26. září 2021)

  Už osmnáctý ročník festival britského humoru, sci-fi a fantasy. Tentokrát je tématem epizoda "Lepší než život" a tak se můžete těšit na pobyt v jiné realitě. Krom pořádné nálože programu o Červeném trpaslíkovi se můžete těšit i na další britské seriály a fantastiku obecně. A samozřejmě si zahrát, jak deskovky, tak u nás. Virtual boy pro opravdový zážitek nesmí chybět :)


2020
 • Comic-Con Prague (Praha, 7.-9. února)

  První ročník velkoformátového festivalu s fantastickým programem - setkání s herci a dalšími hvězdnými hosty, cosplay, hraní her, promítání, besedy, workshopy, soutěže, přednášky, výstavy, koncerty, prodej fanouškovského zboží... Poprvé v ČR potkáte tolik herců, komiksových výtvarníků a dalších umělců na jednom festivalu. A RetroHerna nebude chybět!

 • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 29. ledna)

  Akce pro zájemce o studium i širokou veřejnost, kde se nejen dozvíte všechno potřebné k přijímačkám, ale také si můžete užít parádní den v RetroHerně!


2019
 • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 7. prosince)

  Akce pro zájemce o studium i širokou veřejnost, kde se nejen dozvíte všechno potřebné k přijímačkám, ale také si můžete užít parádní den v RetroHerně!

 • KoprCon (Kopřivnice, 13. - 15. prosince)

  Pravidelné setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, her... a hlavně Star Wars! Zahrajte si kultovní SW pecky i v RetroHerně!

 • Kariérní veletrh COFIT na ČVUT (Praha, 16. října)

  Kam se vydat po absolvování studia na FIT ČVUT? Jak efektivně nakombinovat studium s prací a co takhle dostat zaplaceno i za diplomku? Pořadatelé veletrhu COFIT vám rádi na tyhle otázky odpoví a navíc se na místě můžete seznámit s RetroHernou!

 • LinuxDays (Praha, 5.-6. října)

  Konference LinuxDays znamená od roku 2012 desítky přednášek a workshopů pro linuxovou komunitu. A my se i letos všem vývojářům postaráme o zábavný program.

 • Akce Prvák (Praha, 2. října)

  Informačně seznamovací večer (nejen) pro nové obyvatele strahovských kolejí, tentokrát s možností zahrát si v RetroHerně a zjistit všechno o tom, jak ji tvořit s námi!

 • Coniáš v Ústřední knihovně (Praha, 21. září)

  Třináctý ročník setkání milovníků sci-fi a fantasy v Městské knihovně v Praze: bohatý a zajímavý program, deskovky, stánky, kavárna, zahraniční hosté a kapka nostalgie v podání RetroHerny!

 • Kampus Fest (Praha, 24. září)

  Festival minipivovarů, hudby a studentství, letos poprvé s doprovodným programem v podobě RetroHerny.

 • Festival Fantazie (Chotěboř, 28. června - 7. července)

  Už popáté na největším festivalu popkultury v České republice!

 • Fantastická Ostrava (Ostrava, 29.-30. června 2019)

  Druhý ročník největšího festivalu fantastiky v Moravskoslezském kraji! Jak vypadal ten první? Podívejte se na webovou fotogalerii!

 • Retrip 2019 (Lipnice nad Sázavou, 15.-16. června 2019)

  Druhé nostalgické setkání českých herních tvůrců a novinářů, hráčů, archivářů a sběratelů. Rodinná akce s přátelskou atmosférou a báječným programem v malebném podhradí Lipnice.

 • Y-Games 2019 (Bratislava, 17.-19. května 2019)

  Herních turnaje, festival cosplaye a fanartu, technologická výstava, free to play zóna a RetroHerna navrch!

 • Gamer Pie - Level 3 (Brno, 30. března 2019)

  Gamer Pie je festival, který od roku 2016 v nezávislém duchu a zábavnou formou otevírá současná i nová témata v oblasti herního průmyslu, kultury a akademie, a to skrze širokou paletu ukázek demonstrujících vývoj herního média, průmyslu, komunit a umění her. Co můžeme dodat? Snad jen, že RetroHerna na Gamer Pie nebude ani letos chybět!

 • SGL Spring 2019 (Praha, 23. února 2019)

  Druhá LAN party studentské organizace SGL. Tentokrát se účastníci na půdě FIT ČVUT utkají ve hře League of Legends, o doprovodný program se postará RetroHerna.

 • PragoFFest (Praha, 31. ledna - 3. února 2019)

  Pražský bratříček popkulturního Festivalu Fantazie, na kterém tentokrát nebude chybět ani RetroHerna.


2018
 • KoprCon (Kopřivnice, 30. listopadu - 2. prosince)

  Pravidelné setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, her... a hlavně Star Wars! Zahrajte si kultovní SW pecky i v RetroHerně!

 • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 1. prosince)

  Akce pro zájemce o studium i širokou veřejnost, kde se nejen dozvíte všechno potřebné k přijímačkám, ale také si můžete užít parádní den v RetroHerně!

 • Informatický večer na FIT ČVUT (Praha, 29. října)

  Cyklus přednášek z nejrůznějších oblastí informatiky přináší na půdu Fakulty informačních technologií české i zahraniční odborníky. Přednáška s názvem RetroHerna – výlet do herní historie se uskuteční od 18:00 v budově FIT v posluchárně T9:107 a povedou ji sCZther a Sanqui. Na závěr předvedeme také interaktivní ukázku ze sbírky.

 • LinuxDays (Praha, 6.-7. října)

  Konference LinuxDays znamená od roku 2012 desítky přednášek a workshopů pro linuxovou komunitu. I letos se všem vývojářům postaráme o zábavný program.

 • Coniáš v Ústřední knihovně (Praha, 22. září)

  Každoroční setkání milovníků fantasy a sci-fi v Městské knihovně v Praze, letos po dvanácté. Bohatý a zajímavý program, deskovky, stánky, kavárna a další doprovodný program, zajímavé dárky a zahraniční hosté.

 • Festival Fantazie (Chotěboř, 30. června - 8. července)

  Největší festival popkultury v České republice, jehož jsme součástí už čtvrtým rokem.

 • Fantastická Ostrava (Ostrava, 28.-30. června)

  První ročník rodinného festivalu.

 • RETRIP (Lipnice nad Sázavou, 15.-16. června)

  První velké setkání českých herních vývojářů a novinářů, hráčů, archivářů a sběratelů.

 • PyCon CZ 2018 (Praha, 1.-2. června)

  Největší každoroční setkání komunity kolem programovacího jazyka Python v České republice.

 • CryptoFest + OpenSUSE (Praha, 25.-27. května)

  Přednáškový seminář zaměřený na technologie a teorii zabezpečeně dat za pomoci šifrování.

 • Unicon (Trnava, 13.-15. dubna)

  Slovenský event zaměřený na hry, hraní a hráče, kterého se účastníme už potřetí.

 • Den otevřených dveří na FIT ČVUT (Praha, 25. ledna)

2017

2016

2015