Seznam článků


Tady se může objevit také váš článek. Stačí nám dát vědět, že máte v plánu nějaký napsat a nebo ho rovnou poslat.

 • Další z Pongů: Universum TV Multispiel

  Na jaře jsme přes inzerát zakoupili Universum TV Multispiel. Ten se na trhu objevoval v několika modelech, je konzolí první generace z rodiny takzvaných Pongů, ročník 1977. Pro nás je zajímavý především tím, že z Německa pronikla do tehdejšího Československa

 • Playstation: Když táta vezme ovladač

  Ze svého dětství si pamatuji nejen hodiny proseděné před telkou, ale taky netrpělivá nedělní odpoledne, kdy jsem se ke hraní vůbec nedostala, neboť konzoli okupovali moji rodiče. A tak mě napadlo, že raději zavzpomínám na to, co tehdy hráli ve svých třiceti oni.

 • Bajt za bajtem: Zpřístupnění videoherní historie

  Právě tou dobou, kdy jsme se registrovali jako spolek Herní historie, v Californii vznikla nezisková nadace s posláním vyhledávat a archivovat původní dokumentaci, která zachycuje příběh raného herního vývoje. V internetovém magazínu How o tom vyšel článek a my vám přinášíme jeho překlad

 • Ovladače pro Nintendo 64 od Foxdata

  Určitě víte, že pro každou konzoli se vždy vyrojí hromada společností, která začne dělat neoficiální levné příslušenství a nabízí budgetové ovladače v nejroztodivnějších tvarech. Dnes se ale podíváme na jednu úplně jinou formu neoficiálních ovladačů.

 • Rozhovor s ředitelem vývoje hry Zelda II: The Adventure of Link

  Na Japonských stránkách Nintenda byl uveřejněn rozhovor s ředitelem vývoje Zelda II: The Adventure of Link, panem Tadashim Sugiyamou. Rozhovor je k příležitosti znovuvydání Zeldy II jako jedné z třiceti her obsažených v Nintendo Classic Mini: NES. Přinášíme vám jeho překlad. Dozvíte se v něm více o podivném postavení Zeldy II mezi ostatními tituly ze série The Legend of Zelda a o vývoji hry.