RETRIP: Slavnosti archivních her

SOBOTA 16. června 2018 | LIPNICE NAD SÁZAVOU

Pozvánka na festival

Letos v červnu se koná slavnostní setkání českých herních vývojářů a novinářů, milovníků videoher, archivářů i sběratelů a my vás na něj srdečně zveme! Festival Retrip je otevřený pro všechny, kteří sdílejí náklonnost k hernímu průmyslu a chtějí jej oslavit víkendem plným báječné zábavy.

V naší pozvánce se dozvíte, jak uplatnit slevu na vstupném pro komunitu RetroHerny.


Retrip pořádá nadační fond na záchranu videoher TEHDY a díky vzájemnému partnerství zaujímá RetroHerna místo v samém srdci programu. Z téhle spolupráce máme opravdovou radost! Chystáme kouzelnou expozici plnou nostalgie, poznání a čiré zábavy pro celou rodinu. Čeká vás výlet až čtyřicet let zpátky do dějin konzolového hraní, ukázka z našich archivů, LAN párty i workshop!

Fantastický program


Pořadatelé Retripu se v herním průmyslu a jeho technologiích pohybují dlouhá léta a herní kulturou žijí. Díky tomu je program od hráčů pro hráče skutečnou oslavou toho, co nás všechny spojuje - radosti z videoher. Nejedná se o festival komerčního charakteru, celé setkání se ponese v duchu přátelské atmosféry, zábavy a nostalgie.

Retrip nabídne projekce, herní turnaje, kvízy, dílny, aukce, lanpárty i výstavy. RetroHerna se podílí na přípravě bloku věnovanému herní archivaci, prezervaci a české herní minulosti. Jako hosté se můžete zúčastnit množství soutěží, potkat se s českou herní komunitou a také bezplatně navštívit blízký hrad Lipnice.

Vyberte si, co chcete vidět


Zvolit si můžete ze tří různých akreditací podle částí programu, které vás zajímají. Slavnost zahrnuje denní program pro jedince, rodiny i potomky, fantastickou noční párty pro dospělé a dokonce nedělní výlet s prohlídkou hradu Lipnice a zatopených lomů. Pořadatelé pamatovali také na rezervaci ubytování, kterou naleznete na webu Retripu.

A psst, když při nákupu akreditace zadáte kód „HRN100“, získáte speciální slevu 100 korun na vstupné.Samostatná vstupenka do RetroHerny


No a jestli se třesete jen a pouze na retrohraní a ostatní program je vám šumafuk, můžete si na místě koupit vstupenku jenom do RetroHerny za 150 korun. Budeme mít otevřeno v sobotu od 10:00 do 20:00 hodin a užijete si u nás kupu zábavy.

A dobrá zpráva nakonec: Všichni hosté do 12 let a nad 60 let mají na Retrip vstup zdarma!

Co jste se nedozvěděli tady, dozvíte se na stránkách www.retrip.cz. Tak na viděnou a těšíme se!